Archive for the ‘Filmler’ Category

Kök


Bahar Gülşe 30/11/2016

a3468

Toprak doğunca haliyle onunla ilgilenmekten ve arada sırada kitap okumaktan başka pek fazla şey yapamıyorum. Can ile geçen gün tesadüfen sinema kanalında Kök (I origins) filmine rastladık. Bir yandan Toprak’ı oyalarken bir yandan izledik.

Konusu aşağıdaki gibi,

Moleküler biyolog Ian Gray (Michael Pitt) ve laboratuvarda birlikte çalıştığı arkadaşları Karen ve Kenny, insan gözünün evrimine dair bir araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırma, insanoğlunun kaderini etkileyecek sonuçlar doğurma potansiyeline sahiptir. Ian bu sırada oldukça farklı gözleri olan Sofi (Astrid Bergès-Frisbey) ile tanışır.

Yukarıda yazılanlar üzerinden konuyu fazla irdelemeyeceğim. Açıkçası bilimkurgu kategorisinde farklı bir konuyu işlemiş olması hoşuma gitti. Filmin oldukça sade bir anlatımı olmasına rağmen o kadar akıcıydı ki bir sonraki sahnede neler olacak merak ettirdi doğrusu. Bu açılardan kök ile özlediğim sinema deneyimini yaşadım diyebilirim. Henüz izlemeyenler varsa mutlaka tavsiye ediyorum.

Fragmanına linkten ulaşabilirsiniz.

Filmler

Her


Bahar Gülşe 15/02/2014

Teknolojinin geçtiğimiz yıllar içinde  ne kadar hızlı geliştiğini ve içerisinde nasıl da kaybolduğumuzu hepimiz iyi biliyoruz. Hayatımıza kattığı şeyler var elbet, fakat insan ilişkileri konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Uzaklarda bulunanları yakınımıza getirdiği doğru, peki ya yakınımızdakileri? Yakınımızdaki insanları aynı oranda uzaklaştırdığına emin olabilirsiniz. Kendi çabalarınız işin içine girmediği sürece hepimiz sanal ilişkilerin kölesi haline gelmiş durumdayız.İşte bu film tam da bu noktada sanal ilişkilere başka bir boyuttan bakmış. Bir insanın   Devamını oku ...

Filmler

3-Iron

Filmler